Logo Glasso PL

PRODUCENT STATUETEK, PUCHARÓW I GADŻETÓW REKLAMOWYCH

Nasza wikipedia, materiał: szkło

Zobacz też: Technologie obróbki szkła | Technologie cięcia szkła | Budowa statuetki | Galeria statuetek ze szkła

Najważniejszy z materiałów używanych w naszej firmie. To od niego wzięła się nazwa GLASSO, która zakorzeniła się w pamięci naszych klientów. Szkło dzięki swojej elastyczności w projektowaniu jest niezastąpionym materiałem do tworzenia statuetek. Jego przezroczystość pozwala wykorzystanie dowolnej technologii. Jest jak czysta kartka, na której możemy stworzyć praktycznie dowolne projekty.
Wykorzystywane przez nas szkło dzielimy na:

a) Float

szkło float
Jedno z bardziej popularnych rodzajów szkła. Produkowane jest w taflach różnej grubości (do 19mm). Charakteryzuje się zielonkawym odcieniem, głównie widocznym na krawędziach. W GLASSO materiał ten ze względu na swoją niepożądaną zielonkawy kolor nie jest używany.

b) Optiwhite

szklo optiwhite
Jest to odmiana szkła Float, gdzie prawie w całości został wyeliminowany zielonkawy odcień. Jest przez to znacznie bardziej estetyczne, a wykonane z niego statuetki są bardziej przejrzyste i neutralne kolorystycznie. Podobnie jak Float, szkło to produkowane jest w taflach do grubości 19mm. Jest to materiał droższy niż szkło float, ale jest on podstawowym materiałem wykorzystywanym w produkcji statuetek w firmie GLASSO.

c) Szkło optyczne (potocznie zwane kryształem)

szkło kryształ
Jest to najczystsza forma szkła jaką wykorzystujemy w naszych realizacjach w przypadku brył przestrzennych. Parametr przezroczystości dochodzi do 100%. Szkło tego typu charakteryzuje się brakiem jakichkolwiek odcieni innych kolorów. Służy głównie do produkcji statuetek grubszych niż 19mm przeznaczonych do grawerunku 3D przestrzennych obiektów jak modele produktów naszych klientów. Grawer wewnątrz kryształu jest wyraźny i biały. W użytkowym zastosowaniu szkła optycznego wykonuje się miedzy innymi np. soczewki mikroskopów, szkła do okularów etc. Jest to typ szkła o podwyższonych parametrach jakościowych. Potocznie w przypadku statuetek i gadżetów reklamowych zwany jest kryształem. Najczęściej istniejące klasy szkła optycznego nazywane są K5 (niższa klasa) lub K9 (najwyższa klasa). To co je odróżnia to: ilość zanieczyszczeń , ilość występujących pęcherzyków powietrza, czy też niejednorodność wewnętrzna charakteryzującego się mniej lub bardziej widocznymi smugami (falami) wewnątrz szkła.

d) Szkło kolorowe, barwione w masie

szkło kolorowe
W celu urozmaicenia wizualnego statuetek wykorzystujemy również szkło kolorowe. Jest ono mniej uniwersalne od szkła przezroczystego ze względu na ograniczone metody znakowania (nie jest możliwe wykonanie grawerunku wewnętrznego 2D lub 3D), dlatego stosujemy je częściej jako dodatek do naszych statuetek, w formie ornamentów, podstaw i komponentów. Szkła kolorowe mają ograniczoną paletę barw do kilku / kilkunastu podstawowych kolorów. Z czego możemy je podzielić na kolory nieprzezroczyste oraz półprzezroczyste. Na szkle kolorowym znakujemy powierzchniowo poprzez:
  • nadruki UV 
  • piaskowanie wypełnieniem farbą lub czysty bez wypełniania go farbą
  • grawer powierzchniowy CO2

e) Szkło czarne

szklo czarne
Z reguły jest stosowane szeroko jako materiał na podstawki, ale stanowi idealny produkt na statuetki lub ich komponenty. Jest to szkło charakteryzujące się dużym połyskiem o głębokiej czerni. Dodaje statuetce powagi i elegancji. Szkło optyczne czarne jest jednym z najdroższych odmian szkła optycznego. Stosujemy je często jako bazę dla najbardziej ekskluzywnych statuetek.