Logo Glasso PL

PRODUCENT STATUETEK, PUCHARÓW I GADŻETÓW REKLAMOWYCH

Nasza wikipedia, materiał: żywica

Zobacz też: Budowa statuetki | Galeria statuetek z żywicy

 

Resina

Żywice epoksydowe są stosowane jako lepiszcze laminatów konstrukcyjnych, do zalewania elementów elektrycznych, jako kleje do metali oraz jako surowiec do budowy form twardych.

Żywica stosowana jest przez naszą firmę do odlewów statuetek w większych ilościach niż 20-30 sztuk. W przypadku statuetek pojedynczych lub takich których waga materiału jest niewielka używamy technologii druku 3D. Statuetki odlewane z żywic realizowane są przede wszystkim dla masywnych, dużych rozmiarów, w przypadku których wykorzystanie innego materiału wiązało by się z ogromnymi kosztami końcowego produktu. 

Materiał ten jest jednakże bardzo pracochłonny w obróbce dlatego też jego największą wadą jest długi czas potrzebny na przygotowaniu finalnego produktu. 

 

Statuetki żywicowe wykańczamy 3 różnymi technikami:

a) Malowanie natryskowe farbą

Jest to najbardziej podstawowy, najszybszy proces wykończenia naszych produktów. Statuetki są malowane dowolnym pożądanym przez  klienta kolorem z palety RAL lub PANTONE. Wykończenie najczęściej dostępne jest w połysku lub macie. 

b) Powlekanie brązem

Jest to technika w której stosujemy realne opiłki metalu brązu, który nanoszony jest na powierzchnię statuetek. Po jej naniesieniu powierzchnia musi być przecierana w celu otrzymaniu metalicznego brązowego połysku, tak jak to ma miejsce w przypadku realnych odlewów statuetek z brązu.

c) Metalizacja natryskowa na zimno

Jest to technologia w którym metalizacji dokonuje się poprzez chemiczne reakcje w procesie zimnym. Metalizowana powłoka jest chromowana, lustrzana. Następnie powierzchnia malowana jest lakierami koloryzującymi. Możliwe kolory do uzyskania mają bogatą paletę barw, najczęściej stosowanymi przez nas powierzchniami metalicznymi jest kolor złoty i srebrny.