Logo Glasso PL

PRODUCENT STATUETEK, PUCHARÓW I GADŻETÓW REKLAMOWYCH

Nasza wikipedia, metody znakowania: tabliczki

statuetka szklo Drama Desk glasso

a) Metalowe
Aluminiowe tabliczki w różnych kolorach montowane z reguły do podstawy statuetki. Są doskonałą opcją dla statuetek, gdzie nie można wykonać grawerunku na jej głównym elemencie.
Znakowanie na tabliczkach wykonuje się najczęściej technologią sublimacji, czyli termicznego naniesienia go na powierzchnię metalu.
Podstawowymi kolorami które są stosowane to materiał złoty, srebrny oraz brązowy. Takie też mogą być podstawowe najczęściej używane kolory do tabliczek. 

Kawałek aluminiowego arkusza wraz ze specjalistycznym drukiem umieszczamy pod prasą rozgrzaną do wysokiej temperatury. W ciągu kilkudziesięciu sekund, w takich warunkach nadruk „odbija” się na powierzchni metalu.

Po ostygnięciu, tabliczkę docinamy gilotyną do właściwych rozmiarów. I za pomocą dwustronnej  taśmy klejącej montujemy na statuetce.

b) Laminat grawerski
W przypadku gdzie powierzchnia, na której chcemy umieścić tabliczkę nie jest prosta, albo kształt tabliczki jest bardziej skomplikowany zamiast tabliczek metalowych używany jest laminat grawerski. Materiał ten jest giętki oraz łatwy do wycięcia i wygrawerowania na laserze co2. Umieszczenie tabliczki na statuetce odbywa się za pomocą taśm samoprzylepnych dwustronnych – w przypadku laminatów o większej grubości, natomiast w przypadku cienkich laminaty są samoprzylepne.

Laminatem z powodzeniem możemy też ozdabiać statuetki. Całe ich powierzchnie – nadając im wygląd imitujący metal, czy też w formie małych ozdobników.