Logo Glasso PL

PRODUCENT STATUETEK, PUCHARÓW I GADŻETÓW REKLAMOWYCH

Nasza wikipedia, metody znakowania: nadruk UV

Nadruk UV

Jest to rodzaj druku specjalnym atramentem w palecie CMYK + White, utwardzanych światłem białym. Nadruk UV może byś stosowany na prawie dowolnych płaskich powierzchniach statuetek. Pozwala na naniesienie kolorowej grafiki i tekstu w pełnej palecie barw ale także zastosowanie białego koloru jak i transparentnego lakieru. Nadruk możemy nanieść na szkle, akrylu, metalu, a nawet odpowiednio przygotowanym drewnie. Z powodzeniem stosujemy go również do naniesienia nadruku na pudełkach np. logo. Nadruk jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne, dlatego może być także stosowany na powierzchniach na zewnątrz budynków. Jest także odporny na ścieranie. 

W dużym uproszczeniu: naniesienie tuszu na powierzchni jest bardzo podobne jak w domowych drukarkach atramentowych – poprzez głowicę drukującą. Jest to jednak tusz specjalistyczny, który zaraz po nadrukowaniu jest utwardzany światłem UV, co nadaje mu wymaganą wytrzymałość.

W zależności on materiału, na którym nanosimy nadruk często w druku stosuje się dodatkową warstwę atramentu gruntującego, która wzmacnia przyczepność tuszu.

Nadruku nie można wykonać na powierzchniach o nieregularnej powierzchni ,czy elementach odstających. Na powierzchniach porowatych oraz mocno chłonących nadruk może być wykonywany, jednakże jego jakość zależna jest od powierzchni danego materiału.