Logo Glasso PL

PRODUCENT STATUETEK, PUCHARÓW I GADŻETÓW REKLAMOWYCH

Nasza wikipedia, materiał: drewno

Zobacz też: Budowa statuetki | Galeria statuetek z drewna

 

Drewno, jest materiałem “żyjącym” – co znaczy, że jego struktura może się zmieniać z czasem – co powoduje, że mimo teoretycznej prostoty wykonania elementów drewnianych, ich użycie do produkcji statuetek nie jest już takie łatwe. Jednak dzięki dużemu doświadczeniu w produkcji statuetek łączących różne materiały możemy z powodzeniem wykorzystywać elementy drewniane w naszej codziennej produkcji. Z drewna wykonujemy podstawki oraz elementy dodatkowe do statuetek. Mamy jednak w swoim portfolio również eleganckie statuetki w całości drewniane. W swoich realizacjach wykorzystujemy różne typy drewna:

a) Drewno pełne

drewno pelne
Jak nazwa może sugerować, są to elementy wykonane z litego kawałka drewna danego gatunku. Niewątpliwą zaletą produkcji z pełnego drewna jest najbardziej naturalny wygląd finalnej realizacji. Minusem jest natomiast możliwość odkształcenia drewna z biegiem czasu (przy wysychaniu) a także trudność wykonania elementów o dużych gabarytów, bez konieczności klejenia mniejszych kawałków drewna.

b) Drewno fornirowane

drewno fornirowane
Drewnem fornirowanym określamy elementy, które są wykonane z płyty meblowej, pokrytej z zewnątrz drewnianym fornirem. Wykończony element niewiele różni się wizualnie od produkcji z drewna pełnego. Jest natomiast bardziej stabilnym materiałem (nie odkształca się z czasem) i niekiedy łatwiejszym w wykonaniu. Drewno fornirowane pozwala nam też na bardziej swobodne podejście do kolorystyki finalnego produktu. Drzewa egzotyczne o finezyjnych kolorystykach są łatwiej dostępne w formie forniru aniżeli pełnego drewna.

c) Sklejka

drewno sklejka
Sklejka występuje w przemyśle jako płaska deska dużego formatu i różnych grubościach złożona ze sklejonych ze sobą cienkich warstw drewna układanych naprzemiennie. Dzięki temu mimo niewielkiej grubości zyskuje ona wytrzymałość niedostępną przy takich grubościach dla innych materiałów drewnianych. Sklejkę wykorzystujemy do naszych realizacji w formie płaskich elementów stanowiących dodatek do naszych statuetek (jako ornamenty). Dzięki swojej jednolitej strukturze sklejka jest łatwa w obróbce laserowej (laser co2), dzięki czemu możemy z niej wykonać nawet bardzo skomplikowane kształty. Dodatkowym atutem jest bardzo estetyczny grawerunek, który możemy na sklejce wykonać.